Jan Švábík
GitHub

Kdo jsem

Jan Švábík

Milovník černébílé barvy (jak je patrné už z tohoto webu), Brna, Paříže a Irska, čokolády (zejména horké – pozor, nikoliv hořké), pizzy 🍕, typografie, programování, uměleckých fotografií, hudby (na té jsem přímo závislý ♪♫), sněhu ❄️, čtení i psaní. Přijde mi zajímavá i genetika a anorganická chemie.

Napříč všemu výše uvedenému nejvíce působím v IT sféře, a to jako backend developer. Pracuji s technologiemi Node.js a MongoDB.

Zajímá-li vás spíše můj profesní životopis (byť pravděpodobně vše najdete i na tomto webu), můžete přímo přejít na můj profil na LinkedIn.

Studium

Po absolvování povinné školní docházky na ZŠ Novolíšeňské v Brně-Líšni jsem se „na průměr“ dostal na SPŠ Brno, Purkyňovu 97. Tu jsem si vybral pro studium čtyřletého oboru Informační technologie.

Ve druhém ročníku jsem si zvolil zaměření Programování a databáze. Středoškolskou fázi života jsem zakončil v pátek 18. května 2018 úspěšným složením státní maturitní zkoušky z pěti předmětů.

Po střední škole jsem studoval na Fakultě informačních technologií VUT v Brně. Po dvou semestrech jsem ale studium ukončil, protože jsem neměl čas se více věnovat svým projektům. FIT však zůstane v mém ❤️.

Můj postup v IT

Od IT se zajímám od až nevěřícně útlého věku (zužme to na první stupeň základní školy). Tehdy jsem začal tvorbou webových stránek (raději si však nepředstavujte jak tehdy mohly vypadat, barvy redblue bych dnes už jako pozadí webu nejspíš nepoužil). Začátky obvykle bývají holt těžké.

Od HTML a špetky JavaScriptu jsem se po nějaké době teprve dostal k CSS a po dalších přibližně čtyřech letech ještě dále – k programovacímu jazyku PHP. Ten však již naštěstí nepraktikuji.

S PHP jsem se rozloučil v momentě, kdy jsem poznal engine Node.js, který umožňuje běh JavaScriptu na straně serveru. To bylo na konci třetího ročníku střední školy. S Node.js nyní pracuji na denní bázi.

Jetlio

Dlouho jsem soukromě podnikal pod značkou Netwrop, která se měla stát obchodní společností. Nakonec jsme ale začali vyvíjet webové aplikace společně s Lukášem Gureckým a v lednu 2020 založili dohromady firmu.

Po roce jsme se rozdělili a založil jsem vlastní firmu Jetlio. Vyvíjíme webové aplikace na míru a kódujeme superrychlé weby.

Pokud vás zajímá má firma více, prohlédněte si co všechno umíme nebo na jakých projektech jsme pracovali. Budu rád, když se v budoucnu i setkáme.