KDO VŮBEC JSEM

Milovník černébílé barvy (jak je patrné už z tohoto webu), Brna, Paříže a Londýna, čokolády (zejména horké – pozor, nikoliv hořké), pizzy, typografie, programování, uměleckých fotografií, hudby (na té jsem přímo závislý ♪♫), sněhu, čtení i psaní a před příchodem na střední školu také matematiky a fyziky.

Zajímá-li vás spíše můj profesní životopis, můžete přejít rovnou na můj profil na LinkedIn.

Narození a studium

Narodil jsem se v Brně v květnu roku 1999, zažil jsem tedy přechod tisíciletí, na což jsem sice pyšný, bohužel si však na rok 2000 absolutně nevzpomínám. Pár měsíců po mém narození jsme se přestěhovali do městské části Brno–Líšeň, v níž jsem dlouhých devět let navštěvoval Základní školu Novolíšeňskou a následně nastoupil na průmyslovku v Krpoli. Na Střední průmyslové škole Brno, Purkyňově 97, jsem v roce 2018 studium ukončil úspěšným složením maturitní zkoušky celkem z pěti předmětů.

Prošel jsem přijímacím řízením na VUT v Brně, na jejíž fakultě informačních technologií mi koncem letošního září začne můj první semestr v životě.

Mé začátky v IT

Od svých sedmi let se zajímám o IT. Tehdy jsem začal tvorbou webových stránek (raději si však nepředstavujte, jak tehdy mohly vypadat, barvy red a blue bych dnes už jako pozadí webu nejspíš nepoužil). Začátky bývají holt těžké.

Od HTML a špetky JavaScriptu jsem se po nějaké době teprve dostal k CSS a po dalších přibližně čtyřech letech ještě dále – k programovacímu jazyku PHP.

Netwrop – mé živnotní já

V IT plánuji zůstat po celý svůj život a ve všech případech chci založit (a založím!) vlastní firmu. Již nyní postupně připravuji veškeré věci týkající se založení obchodní společnosti a jejího následného chodu – včetně jejích webových stránek.

Momentálně pod názvem Netwrop provozuji „pouze“ živnost, kterou jsem založil hned v den svých osmnáctých narozenin. Živnost mi zaměstnávat další lidi nebrání, což je skvělé.

Stránky momentálně tvořím celé znovu. Novou verzi mám více promyšlenou a lépe cílenou. Do konce tohoto roku by snad mohly být zveřejněny. Doménu netwrop.com jsem zaregistroval 23. července 2013. Už tehdy jsem věděl, že jednou v tomto oboru podnikat budu. :)

Další objev

Na začátku roku 2017 jsem objevil modernější technologii než mnou do té doby používané PHP, a sice jazyk Node.js. Už delší dobu se o něj zajímám podrobněji a postupně na něj přecházím. Aplikace v tomto jazyce napsané disponují mimo jiné vyšší rychlostí běhu. Příliš technicky se tu rozepisovat nebudu, více se dočtete třeba na Wikipedii.