KDO VŮBEC JSEM

Milovník černébílé barvy (jak je patrné už z tohoto webu), Brna, Paříže a Londýna, čokolády (zejména horké – pozor, nikoliv hořké), pizzy, typografie, programování, uměleckých fotografií, hudby (na té jsem přímo závislý ♪♫), sněhu, čtení i psaní a před příchodem na střední školu také matematiky a fyziky.

Zajímá-li vás spíše můj profesní životopis, můžete přejít rovnou na můj profil na LinkedIn.

Narození a studium

Narodil jsem se v Brně v květnu roku 1999, zažil jsem tedy přechod tisíciletí, na což jsem sice pyšný, bohužel si však na rok 2000 absolutně nevzpomínám. Pár měsíců po mém narození jsme se přestěhovali do městské části Brno–Líšeň, v níž jsem dlouhých devět let navštěvoval Základní školu Novolíšeňskou a následně nastoupil na průmyslovku v Krpoli. Na Střední průmyslové škole Brno, Purkyňově 97, jsem v roce 2018 studium ukončil úspěšným složením maturitní zkoušky celkem z pěti předmětů.

Nyní jsem studentem prvního ročníku bakalářského studijního oboru Informační technologie na fakultě informačních technologií VUT v Brně. V září 2018 mi tu začal můj první semestr v životě.

Mé začátky v IT

Od svých sedmi let se zajímám o IT. Tehdy jsem začal tvorbou webových stránek (raději si však nepředstavujte, jak tehdy mohly vypadat, barvy redblue bych dnes už jako pozadí webu nejspíš nepoužil). Začátky bývají holt těžké.

Od HTML a špetky JavaScriptu jsem se po nějaké době teprve dostal k CSS a po dalších přibližně čtyřech letech ještě dále – k programovacímu jazyku PHP.

A kde jsem v IT skončil

S PHP jsem se rozloučil v momentě, kdy jsem poznal engine Node.js, který umožňuje běh JavaScriptu na straně serveru. Node.js mi umožňuje vyvíjet navenek stejné aplikace. Uvnitř jsou tyto aplikace však rychlejší, škálovatelnější a jejich kód přehlednější.

Netwrop – mé živnotní já

V IT plánuji zůstat po celý svůj život. Už několik let tvořím webové stránky a vyvíjím webové aplikace, a to právě pod značkou Netwrop. Doménu netwrop.com jsem zaregistroval 23. července 2013. Už tehdy jsem věděl, že jednou v tomto oboru podnikat budu. :)